Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
Mladi so visoko izobraženi in praviloma brez dela ali pa z negotovo obliko zaposlitve. Po večini tja do 30-ega leta ali še dlje živijo pri starših, svojih družin še nimajo in dogajanje v družbi jih ne zanima. Strokovnjaki so jih poimenovali "nategnjena generacija". Torej generacija, ki ji država omogoča dolgo izobraževanje - s tem si kupi socialni mir - potem pa jih okoli 30 let stare z diplomo v roki trg dela sploh ne potrebuje.
SLAVKA BRAJOVIĆ HAJDENKUMER
http://www.rtvslo.si/tednik/
Gost: b.
junij 03 2009 10:55
Se popolnoma strinjam s tem člankom, vendar moram pripomniti, da je večina mladih taka, nekateri smo pa izjeme, saj mislimo na prihodnost. Oziroma vemo, da moramo mi popraviti kapitalistične napake, ki so jih napravile prejšnje generacije. Zdaj se svet spreminja, na boljše. Pa ta lepa prihodnost ne temelji na nekem delu v neki pisarni, kjer boš do konca življenja garal za nekega šefa, ki bo iz tebe izcuzov ne le vso energijo, ampak tudi življenje. Imela bom diplomo, ki je pa ne bom mogla izkorititi tako kot jo bom želela. Prihodnost temelji na vračanju k naravi in da bo vsak sam poskrbel za svoje potrebe.
Kot jaz razumem problem mladih, je to v tem, da mladi vejo kaj bodo delali do 26 oz 30 leta, ker je to zelo simpl vedeti in sicer do takrat bodo študirali, potem pa
Potem pa se znajdejo v praznini, no dejstvo pa je, da se v praznini prej ali slej znajdejo vsi mladi. Včasih so se pri 18 danes pri 30. S tem da se je včasih zelo jasno delalo na tem da so pri 18 oz 20 vedeli da bodo morali delati oz poprijeti za vsako delo. Danes pri 30 pa niso več tako fleksibilni.
Zato bi morali nujno, ampak nujno delati na tem, da bi se mladi že tokom faksa vključili v aktivnosti v podjetjih ali pa da bi se samoorganizirali in imeli neke pilotske projekte, ki bi jim kasneje omogočili prehod na redno zaposlitev oziroma prepotrebne izkušnje.