Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

četrtek 27-jun
  • Poletne pravljične vesele počitnice
  • Plavi Orkestar

  • petek 28-jun
  • Disco opera

  • sobota 29-jun
  • 36. Folkart: zaključek

  • ponedeljek 15-jul
  • Mednarodna poletna šola - Podnebju prijazne kmetijske prakse

  • sobota 20-jul
  • VegaMarket v Kopru

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: vijolica
     julij 19 2010 23:33   



    Pardon, se mi je na začetku predhodnega komentarja zapisalo hologrami ... mislila sem seveda kozmogrami!


    Quote
    Gost: Dragica
     julij 20 2010 08:09   


    Vijolica, nic ni treba razbijati, razen predsodkov v sebi.

    Tudi sama sem mislila, da je zadaj nekaj konkretnega v napadih na gospoda Pogacnika, saj si ne morem in ne utegnem vzeti casa za vse komentarje nekaj mesecev nazaj, v debato sem posegla nakljucno, ko sem iskala nekaj na spletu o Ajri.

    Ostrina nenaklonjenih besed in nekaterih ponorcevalnih besed me je razalostila, pa tudi nasmejala, ljudje smo splet vsega, dobrega, slabega, lepega in nizkotnega, umetnost pa nas dviga nad vse to in prav lepo v vseh podobah je tisto, kar nam pomaga preziveti in se dvigovati nad povprecje.

    Umetnost spreminja svet na boljse in lotiti se umetnosti, ker je ne razumemo, ker nam ni povseci, ker so zadaj LAHKO zgolj paranoje prestrasenih in neki lobiji, dokazati, kako so drugi milijonkrat boljsi od Pogacnika, potem se debata vrti v zacaranem krogu.

    kot sem napisala, primerjati se je treba zgolj s seboj in svojimi obcutki, custvovanji. Tako enostavno je zaiti v sovrastvo, nestrpnost - kar velja za cisto vse ljudi tega sveta.
    mene umetnost in knjige gospoda Marka fascinirajo, njegova ljubezen do Zemlje, Gaje, vre iz njih in vsa njegova druzina je enako predana temu cilju.

    Gospe Mariji pa hvala za odgovor. se bom se vrnila, le obveznosti me zdaj klicejo drugam.

    vsem kareseda lep dan, poln sonca, ki naj bo nase sonce iskrenosti in ljubezni predvsem za nas, da ga bomo lahko poklnonili se komu.
    D


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     julij 20 2010 16:57   


    MC - vsak lahko sklepa, kakor je pač njemu in njegovemu slogu razmišljanja, stališčem ... najbližje. Tako kot vsakdo v umetnini vidi nekaj drugega (razen, če gre za strogi naturalizem, pa še tam se da najti kakšne podvariacije). Ti bereš tako, kdo drug drugače. Oba lahko gledava isti kozarec z vodo - ti ga vidiš napol praznega, jaz napol polnega.

    Ne vem, Vijolica, kaj je narobe s tem, če nam je mar tudi drugih ljudi, ne samo samega sebe?

    Dragica, spet sva našli skupne točke. Kadar je govora o čisti umetnosti, se strinjam z vami (čeprav nobene stvari ne gre demagogizirati - ne umetnosti, ne znanosti). Problem je v tem, da tudi sam umetnik ves čas poudarja in izpostavlja to lastno ustvarjanje v imenu zdravljenja Zemlje in človeštva. To je ta razlika od čiste umetnosti in umetnosti, ki služi drugim namenom. Pri tem pa mu pridno asistirajo člani društva, ki klešejo v kamen. Saj se to njihovo delo razume tudi kot asistenca, ki so si jo lahko privoščili skozi zgodovino tudi drugi umetniki, v redu, nimam nič proti. Mi je vseeno, kolikokrat je kdo boljši od drugega - to bo tako ali tako pokazal šele čas, ko nas ne bo več v tej obliki tukaj. Teh sodb o umetniški veličini in vrednosti ne potrebujemo za ugotovitev, kako kodirani kozmogrami učinkujejo na človeka. Še vedno nismo dobili nobenega odgovora, kje in kako se kažejo ugodni kozmogramski učinki na zdravje Zemlje in človeštva. Sicer pa - tudi povprečneži imajo pravico solidno bivati na tem planetu, ne le zavezanci visoke umetnosti.


    Quote
    Gost: Mr
     julij 20 2010 17:55   


    Quote by: Marija Plazar

    Še vedno nismo dobili nobenega odgovora, kje in kako se kažejo ugodni kozmogramski učinki na zdravje Zemlje in človeštva.



    Tudi obratno, nikjer še ni nobene resne raziskave o škodljivosti kozmogramov. Nevtralne meritve, v Sloveniji in drugod kjer so kozmogrami postavljeni. Ljudje so vedno zbolevali, po kakšni logiki naj bi zdaj naenkrat za to bil kriv Pogačnik?
    Gospa Plazar, pravite da vam hologram, ki zgleda niti ni v bližini vašega doma, ogrža zdravlje, kako se potem mirno zadržujete pri ostaliih kozmogramih, merite, verjetno ne le enkrat ? Pa ni dolgo od tega, da ste se pozdravili .


    Quote
    Gost: Dragica
     julij 21 2010 08:35   


    Dobro jutro vsem, dobro jutro ga. Marija!

    Umetnost je umetnost, deliti jo na cisto ali manj cisto se ne da, kriteriji so tu estetski in so definirani s poetikami, imamo jih od Aristotela dalje in skozi vso novodobno zgodovino.
    kaj je lepo in zakaj je lepo definirajo filozofi, literati, kritiki, profesionalni esteti.
    res da so kriteriji mnogokrat zamegljeni, do neba upostevani ljudje, ki morda umetniki sploh niso, a cas vedno postavi stvari na svoje mesto.
    V umetnosti, katerikoli, je najvecji tisti, ki da nekaj novega, drugacnega, izjemnega, kar pred njim se ni ne napisal ne ustvaril nihce.
    Recimo v slikarstvu se vedno analizirajo tehnike, v katerem stoletju je kdo PRVI pricel z necem, cesar pred njim ni uspel se nihce.
    Velicina Picassa ( razlagal mi je o njem v Pradu dr zgodovine umetnosti, Spanec in avtor najmanj 30 knjig s podrocja umetnosti) je prav v tem, kako razbije klasicne kakone umetnosti in postavi temelje novim na svoj, originalen nacin. Nos pristane na zadnjjici in oci na ramenih zrejo v svet z druge perpektive, kot je je vajeno klasicno slikarstvo itd

    Tudi v pesnistvu je tako, kdor pise in posnema stile, forme, katere so ze dorekli in perfekcinirali v renesansi ali srednjem veku ali celo pred stoletji, ima sicer svojo tezo,lahko je dober, a umetnosti novega ne da nic. Izjemen je pesnik, ki bo njegov izraz ne le izraz njegovih posebnih custev, ampak predvsem nove forme, novih besednih zvez, novih metafor, ki jih pred njim ni zapisal se nihce in na nacin, kot ga je ujel on.

    V kiparstvu so Pogacnikovi kipi izjemni, cel svet ga vabi na predavanja ( kot Zizka v filozofiji), ga vabi k postavljanju njegovih skulptur, njegova ideja, da v kamne vrise podobe energij, ki so kot pesem zemljine duse - pa nekaj originalno njegovega.

    Marko svojo umetnost pospremi s svojim razmisljanjem in vedenjem v knjigah, ki so prevajane v stevilne jezike in so povsod naletele na zelo dober odziv.

    Kamen, kot prabitje, kot praenergijo postavlja vedno na tocke, kjer je poruseno ravnovesje zemlje, ki ga on zaznava s svojimi sodelavci na njemu lasten nacin.

    REZULTATI?

    rezultati, do katerih bi pogacnik rad prisel NISO rezultati leta ali dveh niti treh ali petih, proces zdravljenja zemlje JE PROCES in kot tak vedno specificen.

    noben zdravnik, razen ce gre za banalno gripo, ne more napovedati, v koliksnem casu bo nek pacient ozdravel, ko gre za hujse bolezni, rake, odpovedi itd...

    Zagotovo je sam sposoben takoj registrirati spremembe na boljse, mi, ki teh darov posebnih zaznav in percepcij nimamo, mu lahko zaupamo ali nezaupamo - mi smo kljuc, s katerim vstopamo v svetove, iz katerih se lahko veliko naucimo ali popolnoma nic.

    kot sem rekla, meni so njegove podobe kamnov fascinantne in se rada zaustavljam ob teh kamnih z obrazi vil in angelov.

    Kar pa se Ajrinih kozmogramov tice, pa lahko povem, milijon procentno, marsikoga so ozdravili in tudi v knjigah, kjer so publicirani ob poeziji, naleteli na zgolj dobre sprejeme in so nekaj cisto posebnega v svetu umetnosti, saj s svojimi vijugami - energijami -pritegnejo.

    marko Pogacnik je velik humanist in vsa njegova druzina in kot umetnik tiste vrste kvas, ki dobesedno spreminja podobo sveta v lepso.

    sama ze vsaj 6 let pisem, da bo le humanizem spremenil svet na boljse in umetnost ima tu najpomebnejso besedo ob kriticni misli.

    Nic ni narobe, da se sprasujemo, dvomimo, iscemo, raziskujemo, vrtamo, to je temelj vsakega razvoja.

    narobe bi bilo - le zgolj na podlagi nasega neodobravanja necesa iz sveta umetnosti - odpraviti kot zlo, ga etiketirati kot slabo, pa zato ni nobenih dokazov ali indicev.

    gospod Pogacnik je tako soncen clovek, njegove oci so njegova dusa, smejoca se in radostna.

    Cisto in plemenito srce ne more ustvarjati monstumov za clovestvo, se manj za zemljo.

    vse dobro, D


    Quote
    Gost: vijolica
     julij 21 2010 13:37   


    Dragica, spodnji izsek iz tvojega komentarja me je pripravil k razmišljanju:

    Citat:
    Kamen, kot prabitje, kot praenergijo postavlja vedno na tocke, kjer je poruseno ravnovesje zemlje, ki ga on zaznava s svojimi sodelavci na njemu lasten nacin.
    REZULTATI?
    rezultati, do katerih bi pogacnik rad prisel NISO rezultati leta ali dveh niti treh ali petih, proces zdravljenja zemlje JE PROCES in kot tak vedno specificen.


    Morda pa ti ljudje, ki se kao slabo počutijo v bližini kozmogramov, to doživljajo ravno zaradi tega porušenega ravnovesja zemlje (in posledično neg. žarčenja) in ne zaradi kamnitih skulptur?! Sevanje oz. negativna zemeljska energija je tista, ki povzroča slabosti, bolezni ..., in ne umetnina, ki naj bi to sevanje v resnici nevtralizirala oz. odpravila, za to pa potrebuje veliko časa ... leta, desetletja morda?!

    Zakaj pa ljudje, ki imajo doma posteljo postavljeno na kakšnem vozlišču negativnih energij (zemeljsko sevanje, vodni tokovi, podzemne votline ... in zaradi tega zbolijo), kličejo radiesteziste, da jim le-ti odkrijejo ta križišča in jim svetujejo, kam naj prestavijo posteljo oz. kako naj se zaščitijo pred sevanjem?!

    Tudi jaz mislim, da so nasprotniki kozmogramov zamenjali vzrok s posledico, oziroma vir bolezni so zamenjali z "zdravilom". Zanje njihovih tegob ni krivo zemeljsko neravnovesje, ampak kozmogrami, ki naj bi to neravnovesje v bistvu omilili oz. odpravili.
    Kdo bi razumel te ljudi!?

    In kar se tiče njihovega merjenja ... mislim da so, nezavedajoč se, merili v resnici le škodljivost tega zemeljskega sevanja (pa jim to ni padlo na um) in ne (za zdravje okoličanov) negativnega vplivanja v kamen vklesanih kod.
    Skratka, merili so napačen vir svojih zdravstvenih in psihičnih tegob!


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     julij 21 2010 13:59   


    Mr - seveda, da nikjer še niso prišle na dan raziskave o učinkovanju kozmogramov. Če bi bile narejene prej, niti tega foruma ne bi bilo. Kar se dogaja zdaj, pa so pač prve meritve. Spremljam jih kot laik, stroka bo povedala svoje, ko bo čas dozorel za to. Se komu zdaj prehudo mudi - saj kamni že desetletja stojijo, niso od tega leta - naj si tudi strokovnjaki vzamejo dovolj časa, da potrdijo meritve. Jasno, da za meritve potrebujejo prostovoljce. Kako pa bi drugače prišli do rezultatov? Nikoli ne bi dopustila, da bi namesto mene te meritve opravil moj kuža, npr., ali pa katerakoli živalca. Seveda se pri tem obnašam samozaščitniško, kolikor se le da. Tudi rentgenski tehnik se pri rentgenu umakne za varno plast svinca, ravno tako pacientu nadene svinčen predpasnik, da ga ne preseva tam, kjer to ni nujno potrebno (MC - ne hodim v svincu okrog kozmogramov!). So laboratoriji, po katerih se hodi le v skafandrih (ne hodim v skafandru!). In smo prostovoljci, ki vemo, čemu se za tisti kratek čas izpostavimo. Potem pa naredimo vse, kar je možnega, za svojo zaščito.

    Res sem se pozdravila - hvala g. Ladu! Medicina se res trudi po svojih najboljših močeh in zmožnostih, ampak - v stanje nevidnih človekovih duhovnih bitij pač (še) ne vidi.

    Kaj je bližina domovanja za kozmograme, je zelo relativno. Kajti, povezani v mrežo delujejo drugače, močneje, kot posamezni. Čeprav že posamezni delujejo.

    Dragica, prav lepo in predano si zapisala vse, kako doživljaš to umetnost in g. Pogačnika. Čestitke. Verjetno bi pred časom tudi sama znala tako lepo pisati o tem umetniku (končno sem iz občudovanja njegovih izklesanih kamnov pisala o tem del svoje diplomske naloge!). Verjamem lahko celo, da se je "zadeve" lotil s pozitivnimi nameni (no, vsaj upam). Da pa mu je vmes med ukvarjanjem s temi skritimi subtilnimi svetovi nekje nekaj ušlo iz kontrole in so se ga polotile sile, ki si jih ne bi želel za svoje sodelavke. Lahko, da ima posebne darove za prepoznavanje tistega, česar mi ne prepoznamo. Tega mu nihče ne oporeka. Le pozorneje preberite njegove knjige, kjer čisto odkrito opisuje vse, kar se zdaj dogaja. Nikoli mu ne bomo mogli očitati, da ni v bistvu vsega zapisal v svojih knjigah. Le prav jih je treba brati.

    "Problem" pa je v tem, da se je našel človek, ki ima tudi dar branja nevidnih podatkov, ki nam, navadnim smrtnikom, ni dan (ali pa morda spi nekje globoko v nas in ga ne znamo obuditi). Ravno zaradi rezultatov pač temu človeku, g. Ladu, lahko zaupam. Rezultatov kot lastne izkušnje, pa tudi premnogih, ki so našli pot do njega. In če je prišel do podatka, da z nekaterimi kozmogrami nekaj ni v redu, mu verjamem. Ker sem se udeležila dovolj opazovanj, meritev ..., da tudi dejansko vidim, kako učinkujejo na človeka. Da se je vse skupaj razvilo v tako obsežne strani tega foruma, je morda nekoliko krivo tudi dejstvo, da g. Pogačnik ni želel sodelovanja, ga niso zanimali naši rezultati, s katerimi smo prišli do njega v Kopru, želi ostati le v drži žrtve in obsojenca, namesto, da bi vsaj rekel: "No, pa poglejmo, kako je s tem." Ne, on trdi, da je nezmotljiv! Morda bi se lahko celo neužaljeno udeležil kakšnega od naših srečanj, da skupaj preverimo in premerimo, kaj se dogaja z njegovimi kamni. Ker pa tako kategorično a priori odklanja kakšrnokoli tovrstno sodelovanje ali soočenje, lahko še bolj podvomim v to, ali je res tako trden v svojih stališčih, da kozmogrami delujejo v dobro človeka. Če bi bil, se ne bi bal priti na mesta meritev svojih umetnin.

    Vem pa, da je vedno problem, ko si en "navadnik" upa podvomiti v takšno ali drugačno veličino.


    Quote
    Gost: Dragica
     julij 21 2010 17:04   


    Vijolica, jaz imam to opcijo, ki si jo predtavila ti, ves cas odprto in v uviduSmile
    Mislim, da gre za to, ce ne gre za paranojo ali konkreten namen, Pogacnika onemogociti v ustvarjanju. Dobro sklepanje!


    Marko postavlja kozmograme izkljucno tja, kjer je ravnovesje zemlje in prostora hudo podrto.

    ...

    Marija, Marko lahko dvomi vase kot v izjemnega umetnika ( umetnost je vedno inspiracija in kot inspiracija je stvar duha!) - ne pa kot zdravitelja. Ce bi tu dvomill vase, je z njim res konec.

    On energije cuti in vidi, torej se tu NE MORE POGAJATI, morda pa...se motim in podobne pravljice.

    Si predstavljate kardiologa, ki ne bi znal razbrati znamenj svojih instrumentov in bi dvomil v prebran izpis? Ali golmana v golu, da ne bi vedel, ce je zogo ujel ali mu je usla v mrezo?
    ...
    Res pa je, da za kozmograme, kamne, ki mu jih ljudje unicujejo, jih poskodujejo, on ne nosi odgovornosti - sam je izjavil ob eni priliki, da skulpture, katere nekateri naskrivaj in vandalsko poskodujejo, lahko dobijo drug tok energij in hodi po vsej Sloveniji ( to se dogaja le v sloveniji!!! - nihce ni prerok v lastni domovini) in te skolpture kontrolira, da delajo v dobro zemlje in da nevtralizira in znova usposobi vsak kozmogram, ki mu ga razbijejo.

    Kar pa se omenjenega gospoda tice, naj svoje ugotovitve objavi, publicira in se sooci z gospodom Pogacnikom, ce je res tako dober in tako nezmotljiv. ( se opravicujem, ce je to ze napravil!)
    Se nobene njegove stvaritve nisem ne videla ne prebrala. in se mi zdi popolnoma logicno, da se Pogacnik tovrstnih forumov ne udelezuje, saj dela z duso in srcem za zemljo in njeno ravnovesje po vsem svetu.
    Da bi on dvomil vase - je boljse, da takoj neha s skulpturami in vsem, kar je povezano z zdravljenjem zemlje. Tega si je svesten do konca.
    kot da bi nedolznemu ocitali uboj - da sodeluje s tistimi, ki ga obsojajo, si ze nalaga krivdo za nekaj, cesar ni storil.
    ...


    ZAKAJ bi moralo Pogacniku nekaj uiti izpod kontole itd in so prisli v eter neznani "velikani", pa mi sploh ni jasno in mi ne bo.

    Pogacnika bi lahko presojali le ljudje podobnega znanja in sposobnosti, kje bi jih nasli?
    Kaksne reference bi potrebovali ti ljudje, ko je Pogacnik v svojem delu edinstven?
    In zakaj bi morali potem ljudem, ki niso napravili nic podobnega njemu, verjeti in zaupati?

    VSE TRDITVE je treba argumentirati z nezpodbitnimi dokazi, da je res tako, vse do takrat pa so to le opravljanja in klevete. In potem, kdo nam jamci njihovo tocnost in nezmotljivost?
    ...

    V vsaki pravni drzavi je tako, dokler se ti ne dokaze, da si kriv, si nedolzen. In Marko bi bil navaden "kreten"ce bi se povezoval s tistimi, ki mu unicujejo skulpture in brez vseh konkretnih dokazov zlivajo gnojnico za vrat.
    Tako je, kdor se ne ceni sam - ga tudi drugi ne bodo.kdor dvomi vase, je izgubljen.

    Prepricana sem, da bo Pogacnik napravil se veliko izjemnih skulptur in da se moramo ljudje skoncentrirati na nekaj povsem drugega - na globalno unicevanje Zemlje in njenega ekosistema, ne pa da spodnasamo tiste redke ptice , ki se z duso in telesom trudijo, da zemlji vrnejo njeno dostojanstvo in zdravje. jaz mu zaupam in se niti v sanjah ne bojim, da bi ne obvladal stvari, v katerih je prav on zacetnik in stvarnik.

    Vse dobro vsem.D


    Quote
    Gost: Dragica
     julij 21 2010 17:22   


    Marija, izpeljava "navadnik" je fantasticnaSmile

    Bravo zanjo.
    Zal je res velikokrat tako, da navadniki nimajo nikogar, ki bi jim prisluhnil, uposteval njihov glas, a v Pogacnikovem primeru bi bila to kapitulacija in dejansko konec vsega, kar je gradil s toliksno ljubeznijo in predanostjo.

    On ne sme in ne more dvomiti v pozitivnost svojih del. vsi drugi - lahko.


    Quote
    Gost: Marjetica
     julij 23 2010 14:47   


    Zopet je nujno ponoviti, da so med skeptiki Pogačnikovih kozmogramov ljudje različnih slojev, prepričanj: delavci, uslužbenci, fiziki, umetniki (tudi kiparji), profesorji, prevajalci, visokošolski diplomiranci različnih smeri oz. profilov.... Brezposelni, študentje, zaposleni na inštitutih, v gospodarstvu, javni upravi, samostojni podjetniki, ljudje na vodilnih položajih....Presnojedci, vegetarijanci, mesojedci, budisti, kristjani. Taki, ki redno hodijo v cerkev, drugi brez najosnovnejših zakramentov. Vsem, ki jih že poznam, pa je lastna naravna (!) inteligenca, duhovna odprtost (z ali brez duhovnih delavnic, tečajev reikija, joge, meditacije...), dobrosrčnost, iskrenost, čutnost, nesebičnost, z občutkom za estetiko, umetnost, naravo.... In kar je najpomembnejše, imajo ponos, a znajo biti ponižni, so brez občutka večvrednosti, torej - "navadniki". Ljudje, ki prepoznajo ljudi tako v snažilki kot v županu ali direktorju (in jih sprejemajo enako). Imajo zelo razvito intuicijo, so realni.
    Osebno imam g. Florjančiča za običajnega smrtnika, ga ne povzdigujem (in mi tega ne zameri), ne malikujem (kot nekateri g. Pogačnika). Cenim pa njegov redek naravni dar in čutim, da mu lahko zaupam. Je povsem preprost, skromen kljub visoki izobraženosti, izkušnjam. Navsezadnje že omenjani dar nadgrajuje in uporablja (pozitivno) že vse svoje življenje, torej je le izkušenejši od g. Pogačnika.
    Skratka, pravi duhovni prebujenec ostaja skromen, ponižen, prizemljen, nevzvišen, neužaljen... - navadnik.
    Srečno!


    Quote
    Gost: Mr
     julij 23 2010 15:02   


    Eh Marjetica, kakšno enolončnico si "skuhala".....
    Če bi g.Florjančiča tako napadali, javno po časopisih in forumih, ga obtožili in naprtili mu kivico za vse hudo kar se dogaja, bi v zelo kratkem času nehal biti skromen, ponižen, prizemljen, nevzvišen, neužaljen...


    Quote
    Gost: športnik
     julij 23 2010 15:22   


    Spoštovani Mr.!
    Žal, tako ti razmišljaš ali želiš zadeve razumeti, ostali nimamo nobenega namena vodit ofenzive proti g. M. Pogačniku. Za besedami so potrebna dejanja in dokazljivost.
    Lp


    Quote
    Forum generiran v : 0,08 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 07:19

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,64 seconds