Včeraj je Evropska komisija predstavila Kažipot za nizkoogljično gospodarstvo do leta 2050 in Načrt za učinkovito rabo energije. Focus, društvo za sonaraven razvoj pričakuje, da bo EU na podlagi teh dokumentov zaostrila cilj za zmanjšanje izpustov toplogrednih plinov iz 20 na 30 % in opozarja, da s tem, da Evrope ne zavežemo k izpolnjevanju 20 % cilja za energetsko učinkovitost, zapravljamo številne prednosti.
'Nizkoogljični kažipot bo potrdil, da lahko EU z lahkoto preseže 20 % cij zmanjšanja izpustov do leta 2020 ter da bi to koristilo našemu gospodarstvu. Pričakujemo, da bosta Svet EU in Evropski parlament na podlagi teh analiz pozvala k zaostritvi cilja zmanjšanja izpustov na 30 %.
Karkoli drugega bi zanemarilo tako dolgoročno zdravje evropskega gospodarstva, kot tudi odgovornost za podnebno ukrepanje na globalni ravni. Za učinkovit prehod v nizkoogljično gospodarstvo in za zmanjšanje odvisnosti od fosilnih goriv potrebujemo ambiciozno domače ukrepanje', pričakovani dokument komentira Barbara Kvac, vodja programa Podnebje v Focusu, društvu za sonaraven razvoj.
'Na žalost bosta predstavljena dokumenta razkrila tudi neskladnost: nizkoogljični kažipot predpostavlja, da bo EU z dodatnimi ukrepi, ki bodo predstavljeni kasneje v letu, dosegla 20 % cilj za učinkovito rabo energije do leta 2020.
Načrt za učinkovito rabo energije pa po naših informacijah ne vsebuje potrebnih elementov, kot npr. zavezujočega cilja za učinkovito rabo energije. Pričakujemo, da bo nova zakonodaja, ki bo predstavljena še letos, to popravila', dodaja Lidija Živčič, strokovni vodja v Focusu.
Kažipot za nizkoogljično gospodarstvo do leta 2050 poudarja pomen evropskega 20 % cilja za učinkovito rabo energije do leta 2020, ki ga bo EU po trenutnih projekcijah dosegla le polovično. Doseganje tega cilja bi zmanjšalo izpuste CO2 za okoli 740 milijonov ton do leta 2020, zmanjšalo stroške gospodinjstev za do 1000 evrov na leto in ustvarilo do 2 milijona novih delovnih mest.
|
Analiza Evropske komisije kliče po ambicioznejšem ukrepanju
Prispeval/a: kajster dne četrtek, 10. marec 2011 @ 17:08 CET
Kaj je zdravje in kaj je bolezen ter kako jo zdravimo in kaj vpliva na zdravo življenje brez zdravil medicine in bolečin, vam lahko odkrije edino moje raziskovano delo, ki ima ime:
"Biotronika nova veda", ki na temelju novoodkritih naravnih zakonov, omogoča učenemu, da lahko upravlja z življenjskimi energijami, ki izhajajo iz materije in njene oblike ter dimenzije, po svoji želji, da si sebi in svoji okolici zagotovi, popolno in konstantno zdravje!
Zgrešena teorija o škodljivosti naravnega plina, CO/2, brez katerega naše bio življenje ne bi moglo več obstajati, saj je ta plin osnovno potreben za naravno pretvorbo ostalih materij, ki so predvsem potrebne rastlinstvu!
Narava deluje kot naraven proces preoblikovanja materije, ko se materije s tem obnavljajo, da je možno biološko življenje brez velikih pretresov in odmiranja rastlin, kar nam narava zagotavlja.
Vendar ne more narava preprečiti človekovega nenaravnega onesnaževanja, ki jih povzročajo predvsem znanstveni raziskovalni poizkusi, ki deformirajo, potek naravnih energij v ozračju in pod morjem, ko to zmede in ubija podmorska in tudi leteča bitja pa zato prihaja do tolikih pomorov, rib, kitov, ptic in drugo, kar za sigurno ni kriv CO/2 plin, ki ga je vsako desetletje manj, ker se človeštvo ne ogreva več s premogom pa tudi železniškega premogovnega pogona ni več, saj je zadnja desetletja narava bolj čista kot kdajkoli v naši zgodovini in tudi zato imamo vse hujše in daljše zime, ko jih pred štiridesetimi letih takšnih nihče ne pomni, ko je bila prava zima komaj mesec dni, ko pred tem in po tem pa le megle in deževja!!
Rodil sem se že v Kraljevini Jugoslavije in se še od takrat spomnim, ko se je še dogajalo da je za Božič padel prvi sneg pa tudi med nemško državo: 1942/43 je bila zelo huda zima, ko smo se bali da bodo vsi Partizani zmrznili (znašli so se v votlinah so dejali), po tistem pa za nas otroke željne snega nikoli dovolj, ko pa je letos zima dosegla že skoraj štiri mesce, kaj takšnega pa – ne pomnim!
In takšni dolgi in močni zimi naj pripišemo kot razlog: GLOBALNEGA OGREVANJA ZARADI PREVELIKIH IZPUSTOV – CO/2 - kdo se bi to sedaj še sploh upal trditi ??
Vaš
kjster!