UNICEF Slovenija je včeraj zvečer na četrti dobrodelni dražbi Punčk iz cunj, ki so jih posebej za to priložnost izdelali izbrani slovenski modni oblikovalci, v enem večeru zbral rekordnih 59.900 EUR.
Prodanih je bilo vseh 24 punčk, med katerimi je najvišjo ceno, 6.200 EUR, dosegla punčka z imenom Helena Viryent, ki jo je izdelala Alja Novak, kupilo pa jo je podjetje Electa. Generalni pokrovitelj dražbe je bil tudi letos AMWAY Slovenija.
Po lanskoletnem izjemnem uspehu je tudi letošnjo dražbo v napolnjenem Mestnem muzeju Ljubljana, kjer so se zbrali pomembni gospodarstveniki in druge javne osebnosti, vodil Lado Bizovičar, nacionalni ambasador UNICEF-a Slovenija.
Med odmevnejšimi, ki so si prizadevali za izbrano punčko iztržiti največ, so bili župan mesta Ljubljane Zoran Janković s soprogo Mio, Amway Slovenija, Riko, KD Group, Simobil, Droga Kolinska, Elektronček, Mercator, oglaševalske agencije Publicis, Formitas, Studio 3S, New Moment, OMG ter mnogi drugi. Dražitelji so v družbi duhovitega in razigranega Lada Bizovičarja podvojili odmeven uspeh lanskoletne dražbe.
Največ punčk je kupila KD Group. Drugo najvišjo vrednost na dražbi je dosegla punčka Eva, ki jo je izdelala Mojca Celin, tretje pa sta si delili punčka Angelca, ki jo je izdelala Maja Ferme, in punčka Carmen, ki jo je izdelala Stanislava Vauda Benčevič.
Z izjemnim izkupičkom letošnje dražbe bo UNICEF Slovenija zagotovil cepljenje 2995 otrok proti šestim nalezljivim otroškim boleznim(davici, ošpicam, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, tuberkulozi in tetanusu).
Na dražbi je bil premierno prikazan film o UNICEF-ovem programu cepljenja otrok, ki je nastal v času letošnjega obiska Lada Leskovarja, nacionalnega ambasadorja UNICEF-a Slovenija, s slovenskimi gospodarstveniki v Burkina Fasu. Cepljenje otrok je v državah v razvoju odločilnega pomena za njihovo preživetje. UNICEF je vodilni dobavitelj cepiv na svetu, saj zagotavlja cepiva za 40 odstotkov otrok v državah v razvoju in s tem omogoča cepljenje skoraj 100 milijonov otrok.
S svojim programom vsako leto reši 2,5 milijona otroških življenj. S tem pomembno prispeva k uresničitvi milenijskega razvojnega cilja, skladno s katerim bi do leta 2010 dosegli 90 odstotno cepljenost otrok proti šestim otroškim boleznim. Od začetka 80. let, ko je bila cepljenost otrok 5 odstotna, do danes, ko je dosežena povprečno 80 odstotna cepljenost, je cepljenje otrok v svetovnem merilu doseglo velik napredek in pomembno prispevalo k zmanjševanju otroških bolezni in smrti otrok.
Vir: unicef.si |