Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
Kot kažejo predhodni podatki Organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj (OECD) o uradni razvojni pomoči, ostaja Evropska unija največja svetovna donatorka pomoči, ki prispeva več kot polovico vse razvojne pomoči na svetu. Leta 2011 so EU in njene države članice skupaj donirale 53 milijard evrov razvojne pomoči.
Kljub obdobju velikih proračunskih omejitev je uspelo 16 držav članic povečati svojo pomoč, štiri izmed njih (Švedska, Danska, Nizozemska in Luksemburg) pa so po višini pomoči že dosegle cilj 0,7 % bruto nacionalnega dohodka.
Države članice EU so se leta 2005 zavezale, da bodo ta cilj dosegle do leta 2015. Skupna uradna razvojna pomoč EU se je po treh letih rasti lani sicer zmanjšala za približno 500 milijonov evrov v primerjavi z letom 2010, tako da je znašala 0,42 % bruto nacionalnega dohodka, kar pa je še vedno več kot v ostalih večjih svetovnih donatorkah.