Notranja izkušnja Svetlobe
Veličastnost poroda in materinstva
Ob zanositvi se je v meni porodila nenavadna misel, povezana z Bogom (o čemer prej nisem razmišljala): »Če obstaja Bog in je resnična ljubezen, potem je porod, kot ena od najvišjih oblik ljubezni do prihajajoče duše, lahko samo radost in užitek.« Odločila sem se, da enkrat za vselej razčistim »z Bogom« in sama sebi dokažem, ali je kaj takšnega mogoče.
Ker se nihče od meni znanih žensk in zdravnikov ni spraševal česa podobnega, mi ni preostalo drugega, kot da sem sledila poti notranje modrosti. Minevali so meseci in tik pred porodom je prišel prvi blagoslov z neba: srečanje z babico Margarito, ki je potrdila pravilnost mojih priprav na porod. Starejša in izkušena babica je bila zame prva oseba, ki je govorila o svetosti nosečih žensk.
Govorila je o tem, da ima ženska v sebi popolno moč, da izbere, kakršnegakoli otroka hoče, in lahko določa tudi spol. Vendar je poudarila, da naj si iz vseh teh želj kljub vsemu želimo predvsem eno: da bi otrok ZNAL ŽIVETI BOGA. To se mi je zdela tako čudovita želja, da je v meni zanetila pravi ogenj.
Nekaj tednov kasneje mi je odtekla voda in naznanila prihajajoči porod. Medtem ko so minevale ure, sem sedela v popolnem miru in se z vsakim popadkom obračala navznoter ter čutila, kako se moje kosti in mišice nežno odpirajo. Temu so sledili trije močni popadki, ki so otroka potisnili na svet. Čutila sem izjemno moč in radost življenja – kot bi vsak porodni krč predstavljal val vsemogoče moči, ki teče čezme.
Ni bilo čutiti niti kančka bolečine, niti kančka strahu ali zastoja. Val moči se je zlil sam od sebe in otroka priplavil na svet v borih desetih minutah. Otroka so za nekaj sekund postavili na moj trebuh in ga nemudoma odpeljali z rešilcem. Kljub temu je mene preplavila neverjetna sreča – občutek neizmerne širine, kot bi s svojo avro lahko objela ne le porodno sobo, temveč ves svet.
To je bil objem ljubezni in dobrote do vsega. Čutila sem se sposobno za karkoli in obenem v popolnem miru, kjer mi ni bilo treba storiti ničesar. Celotna zavest je dobila neizmerno jasnost. Namesto kritičnega stanja sina sem čutila le njegovo radiantno zdravje. Bilo je, kot bi bila sposobna videti dva filma naenkrat in obenem VEDETI, da ne glede na trenutne okoliščine v duši obstaja popolna zmožnost za zdravje.
Začela so se leta intenzivne nege sina Beneta, ki mu je bila postavljena diagnoza hude kombinirane motnje v razvoju na fizični in duševni ravni. Porodna izkušnja čiste svetlobe mi je omogočila, da sem ne glede na diagnoze vztrajala pri prvotnem videnju in želji, da sin pokaže božje vsezmožnosti. Šest let kasneje je postalo jasno, da sin podira stara in ustaljena načela družbe o tem, da so takšni otroci »obsojeno nezmožni«.
Sin je navkljub prvotni diagnozi popolne negibnosti shodil in sedaj doseže vrh Šmarne gore. Sin je navkljub močnim znakom kasnejše hiperaktivnosti, avtizma in agresije dobil značaj odprtosti in fleksibilnosti do vseh ljudi (in ne le do mame). To je sin, ki ne bi svoje dnevne meditacije in petja hvalnic izpustil za nič na svetu. To je sin, ki vsakodnevna opravila, kot so priprava mize ali pomivanje posode, sprejme z navdušenjem in ne z vsesplošnim »moram«.
Z izkušnjami sem spoznala, da je ženska sposobna ne le notranje izkušnje Boga, nebolečega in vitalnega poroda, temveč tudi tega, da svojim otrokom pomaga do enakih izkušenj ne glede na to, kje trenutno so. To mi je povrnilo vedenje o pomembni vlogi materinstva, ki kot vse druge svete dejavnosti vodi naravnost k svetlobi.
Saša Tasevski |
Notranja izkušnja svetlobe
Prispeval/a: Andres08 dne sobota, 19. junij 2010 @ 04:50 CEST
Moj današnji komentar je klic k vsem tistim ženskam debelim in suhim, ki ste se točno na tem spletnem mestu angažirale za veliko ženskost, ali oh in sploh pravo žensko.
Nobeni med vami v vseh letih ni uspelo napisati podobnega članka, oziroma nobeni med vami ni uspelo prenesti na papir toliko ženske, prave materinske ljubezni kot jo v opisu ženske, ki je rodila otroka.
Torej je obveljala moja trditev, da ženske desci po večini ste in s tem kvarite ugled polovici populacije. Naj bo tako, palica je itak dolga, na srečo daljša kot je največja rit te spletne strani.
Andres
Notranja izkušnja svetlobe
Prispeval/a: Violeta dne sobota, 19. junij 2010 @ 11:04 CEST
Andres hvala ti v imenu vseh žensk. Ker si »Desc«, če si upal odkrito priznati tole:
>>...Torej je obveljala moja trditev, da ženske desci … in s tem kvarite ugled polovici populacije...<<
Tvoja samokritičnost je hvale vredna, ker odkrito priznaš, da med moškimi »Descov« vse manj in ženske hočejo - nočejo morejo včasih prevzeti vlogo Desca, kar seveda potem kvari ugled druge polovice populacije t.i. moške populacije, ker naj bi oni bili Desci… v pravem pozitivnem pomenu besede Desc.
Ampak na žalost veliko jih obvlada samo eno življenjsko veščino – »mahanje s palico« takšno ali drugačno, seveda niso vse palice dolge, dolžina palice je odvisna od tega kakšen »Desc« si ane?
Samo veš kako je: »kdor k nam s palico pride – tisti brez palice odide« ;)
Zdaj pa zares:
Saša, rada berem tvoji članki, res hvale vredna tvoja vztrajnost in ljubezen do sina, ter nesebična pomoč drugim. Verjamem, da si mu hvaležna, ker brez njega ne bi ti postala to, kar si. Vsak človek, ki pride v naše življenje ima pomembno vlogo za naš razvoj, nekatere pa nam pomagajo korenito spremeniti oz. obnoviti svoj značaj ter nas okrepijo, pokažejo tudi druge plati življenja itd.
Skratka, Saša, Ti si ta »Pravi Desc« v najbolj pozitivnem smislu tega izraza.
Vsem lep dan :)
Notranja izkušnja svetlobe
Prispeval/a: Andres08 dne sobota, 19. junij 2010 @ 20:39 CEST
Andres
Notranja izkušnja svetlobe
Prispeval/a: Violeta dne nedelja, 20. junij 2010 @ 02:11 CEST
Andres, žal, ampak moj komentar ni nobeno izmotavanje, to, da ženske v marsikaterem primeru morejo privzeti vlogo moškega
v različnih okoliščinah, je vse bolj pogosta resnica današnjega časa.
Želiš to ali ne.
Kot eden izmed banalnih primerov: Ona dela v službi in doma, skrbi za otroke, skače okrog njega z materinsko ljubeznijo in razumevanjem. On pa: joka o tem kako so vsi krivični okoli njega, kako on trpi zaradi nerazumevanja, kako ima slabe živce, vsi in vse so krivi v njegovih problemih on pa eno nedolžno jagnje, ki do 37 leta starosti (in dlje) živi na račun staršev, in po možnosti še na raćun žene, in seveda pri kakšnem ustreznem trenutku, ker ima zelo "napeto" življenje zaradi svojih neuspehov v katerih so "krivi" vsi drugi in ne on, je obešen na računalnik (igrice in druge "patriotske" strani)za sprostitev se odpravi ne eno iz med ponočevanj ali "športnih" dnevov, po nočni Sloveniji. lahko to še popestrimo z prelaganjem odgovornosti za otroke na ramena žene in, če slučajno z otrokom se kaj zgodi "po glavi" v pravem in prenosnem smislu teh besed dobi ... jah, seveda ona.
Obstaja še veliko variacij tega vsega, le da ne da se mi tega brezplodnega pisanja, ker itak je brezveze - kot z grahom ob zid...
Kar se tiče te spletne strani, zelo lepo si opozoril na članke od Saše, ker v njih je veliko koristnega in poučnega.
Večkrat reagiramo in se odzovemo na nekaj, kar je pravzaprav nesmiselno in nam jemlje moči, tisto pa kaj je res vredno izpustimo mimo.
Radi kritiziramo, redkokdaj pohvalimo, tako, kot bi tisto, kar je lepo, je bilo samoumevno in ne rabilo nagrade v obliki zahvale ali pohvale.
In obratno, na tisto s čimer se ne strinjamo pa ... "palica" in to takoj :) . Vsaj izenačenje - bi že bilo vredu.
Lepo se imej
Notranja izkušnja svetlobe
Prispeval/a: *Marja* dne nedelja, 20. junij 2010 @ 14:47 CEST