Most med znanostjo in metafiziko smo v predhodnih besedilih pričeli graditi s spoznanji o fraktalni naravi stvarnosti in nadaljevali z bistvenim pojavom, ki razumevanju pojavov odpre nova vrata - etrom. Eter je »ustvarjalno polje« stvarstva, poligon, na katerem iz etrskih vrtincev nastajajo materialne forme. Kako se to zgodi, bomo spoznali v nadaljevanju. Temu pa želimo dodati pomembno ugotovitev.
Eter je tisto, kar prežema in z energijo napaja vse, natanko isto pa velja tudi za »duh«! Zamenjajmo besedo eter z »duh«, pa znanstveni razmislek postane presenetljivo podoben trditvam in modrostim iz duhovne sfere! Eter je ključ, s katerim odklenemo vrata »duhovnega sveta«, s tem pa se odpre možnost povezovanja spoznanj z obeh področij.
Če je eter ustvarjalno polje stvarstva, tedaj mora obstajati razlaga, kako se v njem rodi materija. V tem besedilu si poglejmo fenomen materije v grobem, v naslednjem besedilu pa se bomo spoznali s strukturo snovi na nekoliko bolj znanstveni ravni.
Nassim Haramein je razmišljal takole: Namesto da v atomu, »gradniku snovi«, ki je 99,99999% prazen prostor, iščemo delce »snovi«, se raje osredotočimo na dejstvo, da je atom rezultat določenedelitve, diferenciacije v vakuumu. Vakuum se deli na neskončnem področju delitev – govorili smo o »zumiranju« na neskončni skali, in pojavni svet je posledica teh delitev ter odraz različnih gostot. Naš opaženi svet je le del teh delitev na določenem področju te skale.
SE NADALJUJE
Zoran Železnikar
www.prisluhni.si/ |
Kaj daje materiji trdnost 1.del
Prispeval/a: Yoda dne četrtek, 1. februar 2018 @ 13:28 CET
Razmišljujoč osnovnošolček utegne pri fiziki zaznati neskladnost med enačbo električnega polja, ki vključuje tudi elektrino in med dejstvom, da se elektromagnetno valovanje širi tudi skozi prazen prostor. Kako se širi brez prisotne elektrine ?
Maxwellove enačbe naj bi to vprašanje reševale, ampak ne v celoti. Problem ni možno fizikalno pojasniti z ignoriranjem teorije praznega prostora in kvantne fizike. Pojem 'eter' je še danes neupravičeno zavržen, ali ignoriran, še bolj pa 'duh'. In vendar je kvantna fizika pokazala neločljivo povezavo pojavnega sveta in zavesti. In tudi v eksperimentih velikega Tesle je eter našel svojo nepogrešljivo in ključno vlogo.
Zanimiv članek z naslovom 'Fizika in duhovnost' je na Pozitivkah prispeval profesor dr. Igor Kononenko, predstojnik laboratorija za kognitivno modeliranje na FRI. Govori pa ravno o praznem prostoru, ali etru.
Fizika in duhovnost
http://www.pozitivke.net/article.php/20100803215523735
<a href="" target="_blank"></a>