Ta stran je prilagojena za slabovidne, po metodi neskončne vrstice, če želiš članek gledati v običajnem formatu klikni na:
http://www.pozitivke.net/article.php/Barbie-Podjetje-Mattel-Krcenje-Gozdov
Barbie in Mattel opuščata krčenje gozdov
sobota, 8. oktober 2011 @ 22:31 CEST
Uporabnik: Sonce
Podjetje Mattel, eden največjih svetovnih proizvajalcev igrač in tudi priljubljene lutke Barbie, je po večmesečni Greenpeaceovi globalni kampanji danes naznanilo svojo zavezo za prenehanje kupovanja in uporabe embalaže, povezane z uničevanjem deževnega gozda.
V skladu z obljubo je Mattel že pozval svoje dobavitelje, naj se izogibajo lesnim vlaknom iz podjetij, za katere je znano, da sodelujejo pri krčenju gozdov. Greenpeaceove preiskave so namreč pokazale, da Mattelovi dobavitelji za izdelavo škatel, v katerih prodajajo tudi lutke Barbie, uporabljajo les iz indonezijskih deževnih gozdov.
Vodja Greenpeaceove kampanje za zaščito indonezijskih gozdov, Bustar Maitar, je ob objavi novice dejal:
»Deževni gozdovi Indonezije bi morali biti prostor za živalske vrste, kot je sumatrski tiger, ne pa odlagališče za embalaže igrač. Mattelova odločitev je zato zelo pozitivna novica.
Greenpeace bo v prihodnje spremljal implementacijo Mattelovih obljub, istočasno pa bomo spodbujali in pozivali tudi druga podjetja, vključno z Disneyem in Hasbrom, naj se aktivno zavzamejo za zaščito deževnih gozdov.«
Greenpeaceova globalna kampanja je trajala od junija letos, ko so aktivisti, oblečeni v dolgoletnega Barbiejinega spremljevalca Kena, pred sedežem podjetja v Los Angelesu razgrnili velik transparent, na katerem je pisalo: »Barbie, med nama je konec. Ne maram deklet, ki podpirajo krčenje gozdov.«
Mattelova zaveza vključuje tudi izogib nakupa lesnih vlaken iz nasadov s sedežem na območjih, kjer so nekoč bili naravni gozdovi. Pretvorba deževnih gozdov v nasade dreves z namenom pridobivanja celuloznih vlaken je osrednja dejavnost, ki povzroča krčenje indonezijskih gozdov.
V Indoneziji beležijo eno najhitreje rastočih stopenj uničevanja gozdov na svetu – tamkajšnja vlada ocenjuje, da je vsako leto uničenih več kot milijon hektarov deževnih gozdov.
Greenpeaceov dokument z dokazi je dostopen na www.greenpeace.org/app-toying-with-extinction.
Komentarji (0)
www.pozitivke.net