Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/Amnesty_International_nasilje_V_Druzinah




Preprečevanje nasilja v naših domovih

petek, 1. december 2006 @ 13:50 CET

Uporabnik: tinag

Amnesty International opozarja na pogostnost nasilja v naših domovih. Opominja nas, da je nasilje pereč problem v vseh evropskih državah. Vladne ustanove, po njihovem mnenju, dajejo premalo na prepoznavanje tega problema in ga ne prepoznajo kot kršitev osnovnih človekovih pravic, ampak ga razvrščajo med osebno problematiko, za katero je odgovoren vsak posameznik. Še huje je, ker nasilje v družbi pogosto sprejemamo kot nekaj sprejemljivega, sicer ne pozitivnega, a kot nujno zlo našega življenja. In vendar lahko bi živeli tudi brez njega.

Organizacija Amnesty International v ta namen poskuša vzpostaviti dogovore tako z vladnimi organizacijami kot tudi z nevladnimi. Tako so 27. novembra 2006 povabili Evropski koncil, ki se ga je udeležilo 46 članic evropskih držav in na njem so poskušali osvetliti omenjeno problematiko.

Tudi v preteklosti so že organizirali podobne akcije - in sicer leta 2004 so širnemu svetu predstavili svetovno kampanjo z naslovom:« Ustavimo nasilje proti ženskam.« S tem so vzpodbudili k razmišljanju lokalno javnost kot tudi parlament. Opozarjajo nas, da je nasilje razširjeno tako rekoč povsod, tako v državah z visokim standardom kot tudi v manj razvitih državah, da ne pozna rasnih meja kot tudi ne kulturnih ter tudi ni pogojen z političnim ali ekonomskim sistemom.

Amnesty International poziva oziroma kar zahteva od Evropskega koncila, da bi do marca 2008 zagotovila za enotno evropsko metodologijo za sistematično zbiranje statističnih podatkov, ki bi ločeno razvrščala spolno nasilje od ostalih medsebojnih odnosov nasilnega značaja.

Nenazadnje, Amnesty International vzpodbuja vse članice držav Evropskega koncila, da bi začele z nacionalno kampanjo o pogostnosti nasilja. Želijo, da bi bila omenjena problematika pogostejša tudi v javnih debatah, da bi diskutirali tudi o stereotipu »močnejšega spola«, diskriminaciji, o kulturnih normah in seveda tudi o dopustnosti nasilja za štirimi stenami.

Povzeto in prirejeno po Amnesty International (Public Statement)

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Amnesty_International_nasilje_V_Druzinah







Domov
Powered By GeekLog