Ta stran je prilagojena za slabovidne, po metodi neskončne vrstice, če želiš članek gledati v običajnem formatu klikni na:
http://www.pozitivke.net/article.php/20210513201341455
Težave s paraziti?
ponedeljek, 24. maj 2021 @ 05:02 CEST
Uporabnik: Pozitivke
Za nami ni le dolga zima, temveč dolgo leto, zdaj pa je čas, da se pripravimo na novo energijo, kajti hkrati s pomladjo in nastopom poletja se nova energija prebuja tudi v našem telesu.
Če smo pozimi uživali preveč hrane, zlasti nezdrave, pili preveč alkohola, premalo počivali ali se premalo gibali, bomo spomladi to občutili na več načinov. Ostali bomo brez energije, koža bo pusta in nagubana, morda tudi nabrekla in uvela, čutili bomo nihanje razpoloženja in imeli kak kilogram preveč.
Vse to so sporočila: telo nam sporoča, da je preobremenjeno, da potrebuje počitek in hranila, ki mu bodo pomagali izločiti toksine ter okrepiti razstrupljevalne organe in razstrupljevalne poti. Če ima vsa potrebna hranila in dovolj energije, bo samo poskrbelo za učinkovito razstrupljanje – ne bo potrebovalo (navadno premočnih) razstrupljevalnih tehnik, ki jih v obdobju utrujenosti ter nedohranjenosti z minerali in vitamini tudi ni sposobno izvesti.
Ključno je, da poleg ustreznega vnosa hranil poskrbimo za to, da bo primeren tudi biološki teren telesa, saj bomo le tako okrepili imunski sistem in si izboljšali počutje. Z vnosom zdrave, pretežno rastlinske hrane in probiotikov poskrbimo za zdravo črevesje, vendar je smiselno, da telo po naravni poti očistimo tudi patogenih mikroorganizmov in parazitov.
Prav paraziti namreč lahko povzročijo številne težave. Zelo se namnožijo pri ljudeh, ki pojedo veliko mesa in sladkorja ali pa je njihova črevesna mikrobiota zelo neuravnovešena.
Verjeli ali ne, znanost ugotavlja, da bakterije, ki naseljujejo našo mikrobioto, krojijo naše želje in odločitve, vplivajo na mišljenje in igrajo pomembno vlogo pri delovanju imunskega sistema.
Od tega, kakšno hrano jemo, je odvisno, katere bakterije bomo nahranili. Če uživamo veliko sladkarij, mesa in mesnih izdelkov, mleka in mlečnih izdelkov ter procesirane hrane, hranimo predvsem patogene bakterije, glive, kvasovke in parazite. Dobre bakterije potrebujejo predvsem zelenjavo, zato je izrednega pomena, kakšno hrano uživamo, saj je od tega odvisno, katere organizme v svoji mikrobioti bomo hranili: patogene ali koristne.
Neustavljiva želja po sladkem, paraziti in patogene glive kvasovke
Vsaj enkrat na leto prav vsakomur svetujem protiparazitno terapijo, kajti s hrano, polno sladkorjev, in s hrano živalskega izvora hranimo črevesne parazite. Posledično se razmnožijo in postanejo patogeni, sčasoma pa se lahko iz črevesja preselijo še v druge organe in nam povzročajo velike zdravstvene težave. Ker imamo prav vsi težave z razmnoženimi patogenimi paraziti (nekateri večje, drugi manjše, odvisno od prehranjevalnih navad, morebitnega jemanja zdravil …), so naravna protiparazitna zelišča oziroma protiparazitni zeliščni kompleksi odlična pomoč za ohranjanje zdravja črevesja in celotnega telesa.
Parazit je vsak organizem, ki živi in se prehranjuje z drugim organizmom. Ljudi lahko prizadenejo številni zajedavci: od tistih, ki živijo v telesu (endoparaziti), kot sta srčna glista in trakulja, do tistih, ki živijo na koži (ektoparaziti), kot so uši in garje. Tu so še znotrajcelični paraziti, kot so bakterije in virusi, ki prebivajo v celicah nesrečnega gostitelja.
Simptomi preobremenjenosti s paraziti
Ker obstaja vrsta parazitov, so številni tudi simptomi, ki lahko kažejo na njihov presežek. Mednje spadajo:
– izguba teže in/ali povečan tek,
– bolečine v trebuhu, bruhanje,
– napenjanje, plini, zaprtje, driska,
– srbeč anus ali nožnica,
– motnje spanja, slabokrvnost,
– utrujenost, letargija in apatija, alergije,
– slabo razpoloženje, anksioznost,
– razdražena koža,
– izpuščaji neznanega izvora, koprivnica …,
– bolečina v mišicah in sklepih,
– občutek, da nas celo obilen obrok ne nasiti.
Naj imamo vse naštete simptome ali pa le nekatere od njih, utegnejo tovrstne težave zelo poslabšati kakovost življenja, saj vplivajo tudi na zbranost, razpoloženje in celo na družabno življenje. Nezdravljenje slabokrvnosti ima lahko tudi resne dolgoročne zdravstvene posledice. Prav zato je priporočljivo čim prej poiskati pomoč, pri tem pa si pomagati tudi z naravnimi protiparazitnimi sredstvi.
Kako se lotiti težav s paraziti
V tradicionalni ajurvedski medicini so klinčki že tisočletja v rabi za zdravljenje prebavil in odstranjevanje parazitov. Še posebno pomembna komponenta eteričnega olja klinčkov je evgenol, ki se je izkazal kot močno protibakterijsko in protimikrobno sredstvo, saj nas ščiti pred številnimi patogeni.
Bazilika, ta osnovni okus italijanske kuhinje, je neverjetno zelišče, ko gre za zdravje prebavil. Eterično olje bazilike vsebuje dva ducata močnih učinkovin, o katerih je znano, da sproščajo mišičje črevesne stene ter lajšajo napenjanje in vetrove. Najpomembnejše je, da komponente eteričnega olja bazilike delujejo tudi kot močna sredstva proti parazitom in kandidi.
Tudi skromna bučna semena so zelo močno protiparazitno sredstvo. Vsebujejo snov kurkubitin, ki se je v več raziskavah pokazala kot dokazano učinkovita proti kandidi, pa tudi proti nekaterim vrstam bakterij in parazitov.
Rožmarin, to osnovno sredozemsko zelišče, je še ena dobro znana rastlina s protibakterijskim in protimikrobnim delovanjem. Vsebuje namreč zelo močan koktajl koristnih sestavin. Prvi sta terpenski spojini karnozol in karnozolna kislina, ki sta se izkazali kot učinkoviti proti gram pozitivnim in gram negativnim bakterijam. V eteričnem olju rožmarina je še veliko drugih učinkovin, kot so kamfen, limonen, borneol in kafra. Več kliničnih raziskav in raziskav in vitro je pokazalo, da imajo te snovi opazno protimikrobno aktivnost.
Uporabite kakovostne naravne zeliščne protiparazitne mešanice, saj vas bodo učinkovito očistile parazitov, obenem pa poskrbite za vnos kakovostnih probiotikov in predvsem zdrave hrane. Protiparazitno čiščenje svetujem prav vsakomur, in sicer vsaj enkrat do dvakrat na leto.
Diana Vlahinič
Vir: zazdravje.net
Komentarji (0)
www.pozitivke.net