Vse več evropskih držav se zaveda, da so avtomobili z notranjim izgorevanjem škodljivi tako za okolje kot za ljudi in živali. Ti predstavljajo težavo predvsem v večjih mestih, saj je zrak zaradi njih pogosto tako onesnažen, da morajo oblasti nekajkrat letno celo prepovedati uporabo avtomobilov.
Zato ne preseneča, da Velika Britanija resno razmišlja o možnosti, da bi že v naslednjih nekaj letih povsem prepovedala prodajo vseh avtomobilov in drugih vozil na notranje izgorevanje.
Velika Britanija naj bi prodajo avtomobilov na fosilna goriva prepovedala najkasneje leta 2032. Ker bodo uporabniki prej ali slej "prisiljeni" v nakup električnih vozil, naj bi se najkasneje do leta 2052 izpusti toplogrednega ogljikovega dioksida v zrak zmanjšali do 95 odstotkov. Trenutna življenjska doba avtomobilov v Veliki Britaniji namreč znaša 20 let.
Velika Britanija naj bi torej prepoved prodaje vozil na fosilna goriva uresničila v naslednjih 12 letih. To ni povsem nemogoče, saj številni raziskovalci ocenjujejo, da bodo cene električnih avtomobilov že kmalu postale povsem primerljive klasičnim z notranjim izgorevanjem.
Razlog za to gre seveda pripisati predvsem vse cenejšim baterijam, ki ob tem postajajo vse bolj zmogljive. Eden od razlogov za povečanje priljubljenosti električnih avtomobilov pa je nedvomno povezan tudi z vse strožjimi predpisi o preprečevanju onesnaževanja v večjih mestih, ki omejujejo uporabo klasičnih avtomobilov.
Vir: www.racunalniske-novice.com
Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/2020022515225110
Domov |
|
Powered By GeekLog |