NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 06-dec
  • Drsanje v Ledni dvorani Tabor

  • sobota 07-dec
  • Dedek Mraz v Mariboru

  • ponedeljek 09-dec
  • Po vrvi do svetlobe

  • torek 10-dec
  • Odprtje razstave ameriškega uličnega umetnika Johna Feknerja

  • sreda 11-dec
  • Sledi preteklosti: Tanka črta

  • sobota 14-dec
  • Sosednja soba

  • nedelja 15-dec
  • Vegan Hangouts: Prednovoletno druženje v božičnih puloverjih

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Vse je mogoče...   
    ponedeljek, 17. februar 2020 @ 05:02 CET
    Uporabnik: Pozitivke

    Ne obstajajo neozdravljive bolezni, obstaja pa veliko neozdravljivih ljudi!
    Vse lahko pozdravimo, če le vemo, da je to mogoče, če vemo, kako in s čim – in če imamo za to dovolj časa. Natanko ti trije pogoji so ključni za regeneracijo, zato si jih natančneje oglejmo. 

    KAKO VEDETI, DA JE MOGOČE?
    Prvi pogoj je povezan z našim »operacijskim sistemom«. O tem je že pred drugo svetovno vojno pisal Martin Kojc, sodobna znanost pa mu zdaj pritrjuje in natančno razlaga, kako možgani programirajo celice, ustvarjajo beljakovine in s tem tudi spreminjajo telo v skladu z našimi prepričanji. (Več o tem si preberite v čudovitih knjigah Joeja Dispenza Placebo ste vi in Odvaditi se biti to, kar ste.)

    V resnici je pomembno spoznati srhljivo moč človeškega razuma. Če ga ne boste znali voditi, bo on vodil vas – v pogubo. Številni dokazi o tem, da lahko ljudje umrejo zgolj zato, ker so prepričani, da imajo raka, da jih zebe ali da krvavijo (četudi ne), lepo pričajo o tem, da razum nadzira naše telo v večji meri, kot ga fizična stvarnost. Kar verjamemo, tudi ustvarjamo. Zato je prvi pogoj, da odpremo pot regeneraciji, to, da v glavi izključimo saboterja, ki trdi, da to ni možno. 

    Značilnost ljudi, ki so pozdravili, kar je veljalo za neozdravljivo, je, da niso sprejeli »smrtne obsodbe«, diagnoze, usode ali neizogibnega staranja. 

    Joe Dispenza opisuje čudovit poskus, pri katerem so starostnike za nekaj časa izolirali in jih zaprosili, naj si zamislijo, da so trideset let mlajši. Ves ta čas so gledali oddaje izpred tridesetih let, prostor, v katerem so bivali, je bil urejen v skladu s tedanjo modo, poslušali so samo glasbo svoje mladosti in celo gledali poročila iz preteklosti. Rezultat je bil osupljiv: razum se je priključil na ta program in tudi njihovo telo se je začelo spreminjati. Ob koncu poskusa so bili celo merljivi medicinski parametri naravnost osupljivi. Gibljivost starostnikov se je povečala, vnetja so se omilila, drža in vid sta se izboljšala, hrbtenica se je zravnala … Izvidi so kazali na to, da so se resnično v vseh pogledih pomladili. 

    KAKO IN S ČIM SE LOTITI?
    Regenerirati nas ne more nekdo drug. Telo zna to čudovito opraviti tudi brez naše pomoči. Še več, manj ko se vmešavamo v »programiranje«, bolje je. Največ, kar lahko storimo, je, da telesu damo čas in mu priskrbimo nekaj rezervnih delov, nujnih za servisiranje. 

    Kot je lepo razložil dr. Rau, strokovni direktor švicarske Klinike Paracelsus: če utrpimo zlom, nam ga ne pozdravi medicina. Medicina lahko slika zlomljeno kost, lahko poskrbi za mavec ali vstavi vijake. Toda telo mora samo poskrbeti za celjenje kosti. Vedeti mora, kam poslati »gradbeni material«, kako ga vgraditi in kdaj je proces končan. Naj še enkrat citiram dr. Rauua: »To, kar zna naša kost, obvlada tudi vsako drugo tkivo v telesu.« 

    Da lahko ta proces steče, telo od nas potrebuje samo mir (počitek) in odstranitev ovir. V nadaljevanju te številke (Novice dec/jan 2019/20) boste spoznali nekatere gradnike, ki so nujni za potek regenerativnih procesov, ter obremenitve, ki jih je treba odstraniti, če želimo, da se bodo lahko nemoteno začeli. 

    KOLIKO ČASA POTREBUJEMO?
    V telesu se vse nenehno obnavlja, le da je hitrost procesov pri dojenčku drugačna kot pri mladostniku, človeku srednjih let ali starostniku. Hitrost procesa obnove je torej odvisna od tega, ali je naše telo v fazi pospešene izgradnje (otroštvo in mladost) ali v fazi vzdrževalnih del, ki so značilna za zrela leta. Vseeno pa lahko celo v starosti na novo zgradimo marsikaj, le da za to potrebujemo nekaj več časa kot mladostniki. 

    Zamislite si, da želite zgraditi hišo. Fizična dela boste seveda lažje opravljali, če ste v dobri telesni kondiciji. Mladi lahko prenašajo po več zidakov hkrati kot pa stari. Toda to še ni zagotovilo, da bo njihova hiša zgrajena bolje in hitreje. Zgolj hitrost ni vse! Štejejo tudi modrost in izkušnje. Zato ni presenetljivo, da pogosto srečujem starostnike, ki s kronično boleznijo opravijo hitreje kot na videz vitalnejši mlajši ljudje. Veliko vlogo pri tem ima prav to, kar sem opisala v prvi točki – sposobnost, da zavestno krmilimo svoj razum in mu ne dovolimo, da kot podivjan konj drvi po svoje.

    Če si stvar ogledamo s tehnične plati, je naša sposobnost regeneracije odvisna tudi od tega, katerega dela telesa se lotevamo. Jeter ne moremo obnoviti čez noč. Računati moramo na vsaj leto ali dve vztrajnega dela. Črevesna flora zahteva najmanj nekaj mesecev vztrajne oskrbe. Nategnjeno mišico lahko saniramo v nekaj tednih, očesno sluznico pa celo v nekaj urah. Možgani so pri obnovi počasnejši, saj se v povprečju obnovijo v desetih letih. Pozornost usmerite na zvezo »v povprečju«. Če zavihate rokave in se načrtno posvetite regeneraciji, utegnete biti veliko hitrejši od povprečja. In nasprotno, procese, ki bi sicer potekali gladko, lahko sabotirate s svojim življenjskim slogom in z obremenitvami, ki jih dodajate že tako preobremenjenemu telesu. 

    V našem telesu vsak dan nastane na milijarde novih celic. Zato se izplača storiti vse, kar je v naši moči, da bodo vitalnejše, modrejše in uporabnejše kot njihove predhodnice. EMŠO ni usoda, ampak zgolj priročen izgovor, da opustimo vzdrževalna dela in svoje težave sprejmemo kot neizogibne. 

    Vse je mogoče, le da se vsem ne ljubi!

    Sanja Lončar

    Vir: www.zazdravje.net

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Novice dec/jan 2019/20
  • www.zazdravje.net
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Zdravje, gibanje in bivanje

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20200109131611974

    No trackback comments for this entry.
    Vse je mogoče... | 1 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Vse je mogoče...

    Prispeval/a: Nan dne ponedeljek, 17. februar 2020 @ 11:20 CET


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,57 seconds