Reševanje revščine je postalo glavno geslo mednarodnih organizacij, političnih in poslovnih vodij, filantropov in rockovskih zvezd.
Vendar pa je skoraj zagotovo obsojeno na propad, če jo bomo poskušali reševati zgolj z upoštevanjem imperativa gospodarske rasti, s pomočjo trgovine, uvajanja novih tehnologij ali sredstev tujih investitorjev," je teza knjige Neslišana resnica: revščina in človekove pravice generalne sekretarke Amnesty International Irene Khan.
Knjiga s pomočjo praktičnih izkušenj ter študij primerov prikazuje, zakaj revščina ni najprej ekonomski, temveč problem človekovih pravic ter argumentira nujnost postavljanja človekovih pravic v središče strategij odpravljanja revščine.
Khanova tako navaja primere 2 milijard revnih po svetu, od katerih jih kar polovica prebiva v slumih ter osvetljuje težave pomanjkanja zdravstvene oskrbe v razvijajočih se državah. "Neslišana resnica ne kaže s prstom na nikogar, temveč želi zgolj ponuditi formulo za samozadosten in primeren razvoj, ki bo dal ljudem možnost, da spremenijo razmerja moči, ki jih držijo v revščini," poudarja Khanova.
Vir: www.cnvos.info |