Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20081202003908237




Razlika med umetno in resnično željo

torek, 2. december 2008 @ 00:39 CET

Uporabnik: Sonce

Razlika med umetno in resnično željo
Avtor: Aleš Babič

Ljudje živimo od plače do plače in kupujemo stvari, ki nam v resnici škodijo. 90% misli usmerjamo v stvari, ki nam ne koristijo. Zasvojeni smo s tem, da moramo imeti najnovejše stvari, da se moramo oblačiti po zadnji modi. Kupujemo hrano z raznimi škodljivimi konzervansi. Potem pa se čudimo,  da nas doletijo različne bolezni. Sploh se ne zavedamo, da smo ravno kupci odgovorni za vse grozote, ki se dogajajo na  svetu, saj v večini porabimo denar za stvari, ki so škodljive za nas, družbo in okolje.

Jezni smo na neetična podjetja, hkrati pa kupujemo njihove izdelke in jih s tem delamo še bogatejše.

Žalostno je, da je po mnenju veliko ljudi uspeh povezan zgolj s kariero in z denarjem, posledica tega pa je, da zaradi tega posredno trpi na tisoče ljudi.

Zavedati se moramo, da je uspešen tisti, ki dela dobro zase in za celotno človeštvo oziroma tisti, ki ne gleda samo na svojo korist.

V veliko primerih uresničujemo umetne želje, ki so nam jih vsilili mediji, prijatelji in drugi. Zato se moramo poglobiti vase ter ugotoviti, kaj so naše resnične želje. Umetne želje nam vedno preprečijo, da bi prišli do naših resničnih želja in ravno zaradi tega čutimo v našem življenju veliko praznino.

Torej ugotoviti moramo, kaj so naše resnične želje, ki smo jih morda že imeli v otroštvu.
Želim pokazati, da si resnično zaslužimo boljše življenje.
Sledi primer, s katerim želim predstaviti, da si zaslužimo boljše življenje.

Najbogatejši Zemljan v 1 uri zasluži toliko, kot teoretično zasluži Slovenec s povprečno plačo v 400 letih. Fizični delavec v Afriki bi moral za denar, ki ga dobi najbogatejši Zemljan v 1 uri, teoretično delati kar neverjetnih 10.000 let.

NEVERJETNO, KAJ?

Višja sila noče, da nenehno živimo v revščini, saj po nepotrebnem izgubljamo čas in energijo, ko si delamo skrbi zaradi pomanjkanja denarja.

Kjer je revščina, je veliko nasilja in uničevanja. Višja sila nam želi ravno nasprotno, torej ustvarjalnost in srečo. Le težko pa smo srečni, če energijo zapravljamo za skrbi.

Ljudje, ki imajo jasno postavljene cilje, se veliko lažje odrečejo umetnim željam in zato si tudi prihranijo veliko denarja. Ljudje z velikimi potrošniškimi dolgovi ponavadi nimajo postavljeni svojih ciljev in živijo v nenehnem strahu pred preživetjem.

Vir: » Zakaj sem brez denarja?« Aleš Babič

Več o knjigi tukaj: http://soncnatrgovina.com


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20081202003908237







Domov
Powered By GeekLog