Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/2002111316335297




Zdravilna frekvenca v živalskih zvokih

petek, 9. julij 2004 @ 04:33 CEST

Uporabnik: Marjana

Znanstveniki so odkrili zdravilno frekvenco v živalskih zvokih
(ponovna objava; november 2002)

Šele dve leti nazaj so znanstveniki odkrili, da so vibracije (nihanje) med 20-140 Hz (pri nizkih decibelih) anabolične za rast kosti in tudi pomagajo zdraviti zlome, celiti natrgane mišice in vezi, zmanjšati otekanje in olajšati bolečine.

Raziskovalni inštitut Fauna Communications pa je odkril, da mačje predenje ustreza tem vibracijam, še več, prevladujoči frekvenci predenja sta 25 in 50 Hz, kar sta optimalni frekvenci za rast kosti in celjenje zlomov.
Vse mačke, vključno z večjimi, kot so pume, leopardi in levi, imajo nadaljnje kombinacije močne skladnosti z natančnimi Hertzi (št. obratov na sekundo), ki spodbujajo moč mišic, povečujejo gibljivost sklepov in zagotavljajo terapevtsko blaženje bolečin.

To bi lahko razložilo, zakaj se zdi, da imajo mačke 'devet življenj', ali kako je (po poročilu Veterinarskega združenja) 90% mačk, ki so padle iz visokih stanovanj, preživelo – vključno z mačko, ki je padla iz 45. nadstropja. Razložilo bi lahko tudi, zakaj mačke predejo celo takrat, ko so poškodovane, močno ranjene ter celo, ko kotijo mladiče.

Zdravilne posledice za bolne ljudi so izredno zanimive, kot tudi dejstvo, da številne nove terapije vključujejo zdravljenje z zvokom. Znanstveniki zdaj raziskujejo, če bi terapija z zvokom in nihanjem lahko ustavila osteoporozo ali obnovila rast kosti pri ženskah po menopavzi in starejših ljudeh.


Fauna Communications je neprofitni raziskovalni inštitut, njihova spletna stran je Fauna Communications Research Institute. Inštitut z revolucionarnim novim računalniškim programom in ogromno bazo živalskih zvokov raziskuje, kaj živali 'govorijo' ena drugi.

Računalniška in snemalna tehnologija je prišla tako daleč, da Fauna lahko dejansko testira, ali nekatere živali, ali morda vse, uporabljajo gramatične strukture. Odkrili so že, da žirafe, tigri in nosorogi lahko komunicirajo infrasonično – pod našim slišnim pragom.

Skozi svoje delo s strukturo jezika pa Inštitut upa ustvariti 'skupne jezike' med ljudmi in živalmi.


Povzeto po Global Village News & Resources:
Scientists Discover Healing Frequency in Animal Sounds

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/2002111316335297







Domov
Powered By GeekLog